Rezerwacja

    [multistep "1-2-/noclegi/rezerwacja"]

    Centrum Kształcenia Zawodowego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu

    Wyjątkowa lokalizacja bazy hotelowo-gastronomicznej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w samym centrum miasta Kołobrzeg sprawia, iż jest to doskonałe miejsce na Państwa pobyt. Zaledwie w odległości kilkudziesięciu metrów znajduje się malownicza Starówka, zabytkowa Katedra oraz centrum handlowe.

    Zespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich posiada atrakcyjną bazę noclegową w samym centrum miasta na poziomie 3-gwiazdkowego hotelu (dawny Hotel “Centrum”).

    Na posiłki zapraszamy do restauracji “Impresja”, w której podawane są wyśmienite dania kuchni polskiej i europejskiej.

    Do dyspozycji gości oferujemy:

    • pokoje jedno, dwu oraz trzyosobowe, wszystkie z łazienkami, wyposażone w radio, TV SAT., telefon, lodówkę, bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu
    • depozyt w recepcji
    • łóżeczko dla dziecka
    • suszarka, żelazko oraz deska do prasowania do wypożyczenia w recepcji
    • sale konferencyjne
    • usługi fryzjerskie i kosmetyczne

    Check in: 15:00
    Check out: 11:00

    Położenie obiektu w samym Centrum miasta gwarantuje swobodne poruszanie się po mieście i łatwy dostęp do wszystkich atrakcji Kołobrzegu

    BAZYLIKA KONKATEDRALNA WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (oddalona ok. 350 m.)

    Kościół jest dumą i wizytówka Kołobrzegu. Ustalenia naukowców datują początek budowy na rok 1270 r., zakończenie na około 1500 r. Kościół wzniesiono jako pięcionawowa hale z wydzielonym prezbiterium i masywnym blokiem wieżowym przykrytym trzema hełmami . W 1945 r. został zrujnowany i wypalony. Wnętrze świątyni zdobi wiele bezcennych zabytków m. in.: świecznik siedmioramienny odlany z brązy w 1327 r. (jedyny obiekt gotycki tego typu na terenie kraju); chrzcielnica odlana z brązu w roku 1355 (najstarsze metalowe dzieło tego rodzaju, które przetrwało do naszych czasów na Pomorzu Zachodnim); żyrandol „Korona Schlieffenów” wykonany w 1523 r. w drewnie, polichromowany i złocony.

    BASZTA LONTOWA (oddalona ok.110 m.)

    Zbudowana w XIV wieku jest jedynym obiektem średniowiecznego systemu obronnego, który przetrwał do naszych czasów w całości. Posiada cztery kondygnacje a jej ściany mają bogate zdobienia. Po 1945 roku jej wnętrze było wielokrotnie przebudowywane. Mieściły się w niej dom noclegowy, kawiarnia, punkt informacji turystycznej i siedziba kołobrzeskiego oddziału PTTK. Obecnie budynek stoi pusty.

    RATUSZ MIEJSKI (oddalony ok. 300 m.)

    Usytuowany w centralnym punkcie miasta. Zbudowany na miejscu gotyckiego ratusza w latach 1829-1832 według projektu znanego architekta Karola Fryderyka Schinkla. W 1945 roku podczas bitwy o Kołobrzeg, mimo bombardowania śródmieścia miasta, nie został zniszczony. Po II wojnie światowej w budynku mieściły się różne instytucje. Obecnie siedziba Galerii Sztuki Współczesnej, Informacji Turystycznej i Urzędu Stanu Cywilnego.

    MOLO W KOŁOBRZEGU (oddalone ok. 1600 m.)

    Pierwszy pomost został zbudowany w 1881. Była to konstrukcja drewniana, w kształcie litery T, mająca około stu metrów długości. Historyczne molo zostało zniszczone w czasie II wojny światowej. Współcześnie istniejące molo zostało oficjalnie otwarte 19 czerwca 1971. Konstrukcja ma długość 220 metrów i szerokość 9 metrów. Na końcu pomostu znajduje się dwupoziomowa głowica, która może być wykorzystana jako przystań dla małych statków wycieczkowych. W 2014 przeprowadzono generalny remont obiektu podczas którego założono m.in. iluminacje świetlną, którą można podziwiać po zmroku.

    LATARNIA MORSKA
    (oddalona ok. 1900 m.)

    Charakterystyczna sylwetka latarni morskiej dominuje w porcie. Zbudowana w 1945 roku, projektanci przyjęli oryginalną koncepcję – zbudowano wieżę na górnej platformie XVIII wiecznego fortu. Latarnie ma wysokość 26 m, źródło światła błyska nad lustrem wody na wysokości 36,5 m. Zasięg światła wynosi 16 Mm (29,6 km). Na galerię widokową prowadzi 109 stopni skąd, roztacza się widok na morze, park nadmorski, miasto i jego okolice.

    PORT MORSKI
    (oddalony ok. 1900 m.)

    Port morski Kołobrzeg znajduje się u ujścia rzeki Parsęty do morza, jest to port handlowo-rybacki posiadający marinę jachtową i pełniący także funkcję pasażerską gdzie można skorzystać z rejsów wzdłuż linii brzegowej lub wypraw na połów dorsza. W porcie działają nabrzeża przeładunkowe, dwie stocznie, Lokalne Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb. W Kołobrzegu znajduje się brzegowa stacja ratownicza SAR oraz morskie przejście graniczne skąd można popłynąć na zagraniczny rejs statkiem pasażerskim na wyspę Bornholm (Dania).

    POMNIK ZAŚLUBIN
    (oddalony ok. 1800 m.)

    Znajduje się przy nadmorskim deptaku. Zaślubiny odbyły się 18 marca 1945 r. w tym samym dniu, w którym został zdobyty Kołobrzeg. Prześwit pod pomnikiem symbolizuje „okno na świat, czyli port. Przejście z jednej strony pomnika na drugą przez „okno” na bezdechu przynosi spełnienie się wcześniej pomyślanego życzenia – warto więc spróbować.

    KONTAKT

    Centrum Kształcenia Zawodowego

    ul. Katedralna 12
    78-100 Kołobrzeg

    Recepcja

    czynna całodobowo

    tel. 94 35 455 60 wew. 7

    Sprzedaż i marketing:

    od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00 - 15:00

    tel. 94 35 455 60 wew. 543
    email ckp@ckp.info.pl